Asus Laptop Yavaşlama Sorunu

izmir garantili laptop tamir servisisAsus Laptop Yavaşlama Sorunu donanımsal yada yazılımsal arızalar nedeni oluşan bir durumdur.Laptop aşağıda ki bilgilendirmeler ışığında takip edilerek kullanıcı tarafından arıza tespiti yapılabilir.Yazılımsal arızaların çözümü kullanıcı tarafından yapılabilir.Fakat donanımsal konular için mutlak suret ile teknik servis desteği almanız bizim tavsiyemizdir.

Örnek donanımsal sorunlar;

* Asus notebook hard disk dönüş rpm hızında yaşanılan sorun nedeni ile asus notebook donma yada yavaşlama sorunu oluşabilir.Laptop har disk incelenmeli ve donanımsal yada hdd bad sector durumları cihaz vasıtası ile incelenmelidir.

* Asus notebook ram değerlerinde yaşanılan sorunlar.Asus notebook içerisnde bulunan ramlardan bir yada bir kaçının arızalanması nedeni ile laptop ram desteği kaybı yaaşaması olabilir.Asus laptop ramleri cihaz vasıtası ile teste tabi tutulmalıdır.

* Asus laptopun donanımları arasında bulunan parça yada parçalarda yaşanılan donanımsal sorunlar.

* Asus laptop çalışma ısı değerlerinin olması gereken değerlerden daha yüksek olması.

* Laptop içerisinde kullanılan hard disk yada ssd nin yetersiz disk alanına sahip olması.

Örnek yazılımsal sorunlar;

* Asus laptop donanımsal parçalarının driver (sürücü) sorunları

* Windows işletim sisteminde yaşanılan sorunlar.

* Windows işletim sisteminin arka planda yapmaya çalıştığı fakat başarılı olamadığı güncelleme işlemleri.

* Asus laptop virüs,trojan,truva atı vb. tehtitler.

* Laptop üzerine kurulu virüs programının tarama yapması ve bu taramayı sürekli tekrarlaması.Yada birden fazla virüs programı kuruluarak laptopun cach bellek sorunu yaşamasına neden olması.

yukarıda bahsedilen yazılımsal ve donanımsal konular kullanıcı tarafından incelenmeli yada yada işletim sistemi görec yönetici ekranı ara ara takip edilerek sorun tespit edilmeye çalışılmalıdır.Bu işlemler ile sonuca ulaşılamadığı taktirde teknik servis desteği alınmalıdır.

İzmir Asus Teknik Servis : 0 232 441 5258 – 0 507 540 7070

İzmir notebook teknik servis EDK Bilgisayar kuruluşudur.


Konuşmayı başlat
1
Merhaba. Nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button