Asus Laptop Nasıl Temizlenir

Asus Laptop Nasıl Temizlenir – Asus bilgisayarınızın ömrünü uzatmak ve performansını ilk günkü düzeyde tutmak için belirli periyotlarda temizlemeniz ve genel bakımlarının yapılması için teknik servis desteği almalısınız. Dış yüzey temizliğine başlamadan önce bilgisayarınızı kapatın ve fişten çekin.

Asus Laptop Nasıl Temizlenir
Asus Laptop Nasıl Temizlenir

Asus bilgisayarınızın klavyesi ekranı gibi içine kir ve tozların kaçabileceği alanlar temizliğinizin başında gelmeli.Bir örnek vermek gerekir ise; notebook klavye temizliği düzenli olarak yapılmaz ise ekran kapağını kapattığınızda ilerleyen zamanlarda tuşların izleri notebook ekranına nüfuz eder ve kalıcı hale gelir.

Aynı zamanda ekran açık durumda bekleme moduna alınan cihazlarda ekran kapağı kapatıldığında kirli klavye tuş izleri ısınmış durumda olan notebook ekranına daha çabuk iz çıkarır.

Asus laptop temizliği var ile yok arasında nemlendirilmiş bez ile yapılabilir.Fakat kesinlikle kimyasal bir malzeme ile nemlendirilmemelidir.Özellikler en öok yaşanılan durum ıslak mendiller ile yapılan dış yüzey temizlikleri donanımsal arızalara sıklıkla neden olmaktadır.O nedenle su ile nemlendirilmiş pamuklu bir bez en sağlıklı temizlik aracı olmalıdır.
Bezin nemlendirilme oranına çok dikkat etmelisiniz.Elektronik ile su bir araya gelmemeli unutmayınız!

Asus laptop ekran temizliği içinde yine çok hafif nemli bez kullanılabilir, pamuklu olmalı ki ekran çizilmemeli.Dairesel harekeler ile yapıalcak silme işlemi olumlu sonuç verecektir.

Asus laptop iç aksamının bakımı, asus laptop termal macun değişimi, laptop soğutucu sistem temizliği gibi iç aksam işlemleri kesinlikle teknik servis desteği alınarak yapılmalıdır.En ufak verilecek hasarlar, geriye dönüşü olmayan arızalara sebebiyet vermektedir.

Unutmayınız ki yeni bir asus notebook satın almak için yapacağınız harcama ile garantisi bittikten sonra yılda bir kez yapılacak detaylı bakım işlemlerinin ücreti kıyas edilemez.O nedenle asus laptop bakım işlemleri için teknik servis desteği almalısınız.

Hava kanallarına basınçlı hava tutmak yapılmaması gereken bir ieşlemdir.Fan pervanesinde kanat kırılması yada deformasyonu olur ise fan hiç dönmez, notebook ısınır ve anakart lehim yapısına zarar verir.Yada fan içerisinde ki toz kütlesinin yerini değiştirerek bu işlemden önce dönen pervane dönmez olur.

İzmir asus laptop teknik servis EDK Bilgisayar kuruluşudur.

Yukarıda bahsettiğimiz durumlar nedeni ile asus iç aksam bakımı kesinlikle konusunda uzman teknik servis tarafından yapılmaldır.

Detaylı bilgilendirme için; 0 232 441 5258 – 0 507 540 7070 (whatsapp)

Laptop Nasıl Temizlenir
Laptop Nasıl Temizlenir

 


Konuşmayı başlat
1
Merhaba. Nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button