Asus Laptop Garanti Süresi Ne Kadar

Asus laptop garanti süresi ne kadar
Asus laptop garanti süresi ne kadar

Asus Laptop Garanti Süresi Ne Kadar ? – Asus laptop lar satın alındığı ve fatura düzenlendiği tarihten itibaren 2yıl (24ay) garanti kapsamındadır.

Bazı satın alım durumlarında, satın alındığı yerden extra olarak kasko, sigorta gibi uygulamalar yapılmaktadır.Bu gibi laptop kaskosu, laptop sigortası gibi özel durumlarda garanti süresi uzamaktadır. Her ne durumda olursa olsun Asus laptoplar ile ilgili teknik servis desteği almadan önce mutlak suret ile garanti süresinin bitip bitmediği kontrol edilmelidir.

Asus laptop garanti işlemlerinde kullanıcı hataları garanti dahilinde işlem görmemektedir.Düşürme, çarpma, sıvı temas vb. hasarlar kullanıcı hatası kapsamına girmekte olup, Asus laptop onarım yada parça değişiklik işlemleri ücret dahilinde teknik servis desteği alacaktır.

Asus laptop teknik servisimizde yapılan parça değişimleri yada donanımsal parça değişimleri 18 yıldır garanti kapsamı altına alınarak hizmet verilmektedir.

Asus laptop servis izmir teknik servis olarak işleyiş prensipleri ve uygulamaları;

 • Müşterimiz bizimle ön telefon görüşmesi yapar yada whatsapp üzerinden yazı yolu ile teknik servis personelimiz ile irtibata geçer.Bu bilgilendirme sonrasında, bazı durumlarda cihazın teknik servise gelmesine gerek olmadığı bilgisi ile telefon ile yönlendirme yaparak sorunu çözüme ulaştırabiliriz.
  Telefon görüşmesinde size sorulan sorulara ne kadar detaylı cevap alabilirsek o kadar net olarak bilgilendirme imkanımız olur.
 • Telefon görüşmesinde bazı durumlarda, arızası olan ilgili notebook modeli için yedek parça desteği olmayabilir.Üretim tarihi çok eski cihazlar bu tip notebooklar olabilir.Teknik servis personelimiz görüşme esnasında sizden notebook model bilgisini isteyecektir.Bu bilgi ile servis desteği konusu netlik kazanacaktır.
 • Teknik servisimize teslim etmeniz gereken laptop, tarafınızda bize ulaştırılma esnasında, şikayetleriniz teslim alma aşamasında ön bilgilendirme ile teslim alınacaktır.
 • Sonrasında Asus laptop ücretsiz arıza tespit süreci tarafımızdan başlatılacaktır.
 • Arıza tespitinin sonuçlanmasının ardından, notebook sahibi müşterimiz ile telefon irtibatı kurulacaktır.
 • Telefon irtibatında; notebook arızası, onarım süresi, ücreti ve verilecek garanti süresi size net olarak belirtilecektir.
 • Onay vermeniz durumda onraım işlemleri başlatılacak, onarım onayı vermemeniz durumunda hiçbir ücret alınmadan tarafınıza geri iade edilmek üzere cihaz hazırlanacaktır.
 • Onay alınan notebooklar, arıza onarımları tamamlandıktan sonra test edilerek, tamir süresi tamamlanacaktır.
 • Tamamlanan işlemlerin ardından yine telefon irtibatı kurularak müşterimiz bilgilendirilecek ve teslim süresi başlayacaktır.
 • Tarafınızdan notebook teslim alınmaya gelindiğinde karşılıklı fiziki kontrolleri yapılarak, notebook teslim edilecektir.Bu teslimatın ardından garanti süreci başlayacaktır.

Yukarıda belirtilen durumlar dışında elektronik parçalardan oluşan sistemlerin onarım hizmetlerini sunduğumuz için farklı durumlar söz konusu olabilir.Fakat bu tip her durumda müşterimiz bilgilendirilecek ve onay alınmadan hiçbir işlem yapılmayacaktır.

İrtibat : 0 232 441 5258 – 0 507 540 7070
Asus Servis İzmir EDK Bilgisayar kuruluşudur.


Konuşmayı başlat
1
Merhaba. Nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button