Asus Laptop FPS Düşmesi

Frame Rate / Saniye Başına Kare Hızı nedir?

İzmir Asus Laptop Tamir
Asus Laptop FPS Düşmesi

Asus Laptop FPS düşmesi – Açılımı Frame per second (saniye başına kare) bir saniyede çekilebilecek çerçevenin ya da görüntülerin sayısını ifade eder. Kısaltma olarak FPS olarak kullanılır.

Notebook ekranına aktarılan hareketli görüntüleri net bir şekilde görüntüleyebilmek için video kalitesi ve ağ bant genişliği, hangi kare hızının uygulanmasının en iyi olduğunu etkileyen faktördür.

Asus laptop FPS değeri neden düşer?

Notebook ekranına aktarılan hareketli görüntünün saniye başına düşen değerlerinin yükselme durumu, video izlerken yada oyun oynarken geçişlerin yavaşlamasına yada donmasına neden olur.Fps değerinin düşmesi durumunda teknik servis desteği almadan önce yapılması gerekenler;
* İnternet bağlantısı üzerinden kullanılan uygulamalarda, öncelikle internet bağlantı hızının kontrolü yapılmalıdır.Asus notebook intenet bağlantı hızı düşük ise laptop fps değeri düşer.
* İnternet sağlayıcınız ile irtibat kurarak bağlnatı hızının kontrolü yaptırılmalıdır.
* Asus notebook kablosuz bağlantı ile video aktarım işlemi yapıyor ise, wireless sinay kontrolü yapılmalıdır.Eğer mümkün ise adsl model ile kablolu (utp) bağlantı yapılarak fps durumu test edilmelidir.
* Kablolu bağlantı için kullanılan utp bağlantının sorunsuzluğundan emin olunmalıdır.
yukarıda ki durumlar kontrol edildikten sonra notebook fps düşmesi durumu devam ediyor ise mutlak suret ile teknik servis desteği almalısınız.Teknik servisimiz ücretsiz arıza tespiti sonucunda sizi bilgilendirerek çözüme ulaştıracaktır.
Yaızlım kaynaklı sorunlar, notebook ısı değerlerinin çok yüksek seviyede olması yada notebook ekran kartı sorunları bu tip fps sorunlarına neden olmakatadır.
Asus Laptop FPS düşmesi sorununun giderilmesi işlemi teknik servisimiz bünyesinde gerçekleştirilmektedir.
Detaylı bilgilendirme için 0 232 441 52 528 – 0 507 540 7070 (whatsapp) hatlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Asus servis izmir teknik servisi konularında uzman teknik servis personelleri ile verilen tüm hizmetler sonucunda parça değişim ve onarım garantileri verilmektedir.
Model gözetmeksizin onarım yapılmaktadır. Notebook adaptör ve bataryaları stoktan hemen teslim imkanı bulunmaktadır. Ücretsiz arıza tespit işlemleri ile kısa süre içerisinde bilgisayarlarınızın arızaları hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlıyoruz.
İlgili iritibat numaraları ile bizlere sorunlarınızı bildirmeniz ile başlayan servis süreci arıların giderilmesine dek sürecek olup, memnuniyetiniz doğrultusunda teknik servis destek süreci tamamlanacaktır.

İzmir Asus laptop teknik servis EDK Bilgisayar kuruluşudur.

Konuşmayı başlat
1
Merhaba. Nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button