Asus Laptop Disk Hataları Onarılıyor Uyarısı

Asus Laptop Disk Hataları Onarılıyor Uyarısı
Asus Laptop Disk Hataları Onarılıyor Uyarısı

Asus Laptop Disk Hataları Onarılıyor Uyarısı – Bu uyarıyı alan Asus laptop iki farklı hata nedeni ile görüntüler.Bu uyarı ekranı Asus laptop açılış esnasında gelir ve hdd onarım işlem süresi arızalı alanın boyutuna göre uzun yada kısa sürer.
Teknik servis desteği almadan önce olabildiğince uzun bir süre bu ekranda hard disk onarım işleminin tamamlanması beklenmelidir. Bu süre tamamlandıktan sonra sonuç olumlu ise Asus laptop açılır ve yoluna devam eder.Fakat hdd onarım işlemi tamamlanamaz ise o işlem eklranı kalmaya devam eder ve teknik servis desteği almanız gerekmektedir.
Hdd üzerinde windows işletim sisteminin yazılımsal hata nedeni ile bu ekranda gelebilmektedir. Örneğin windows update işlemi yapılırken güç kesintisi, Asus laptop un kapatılması gibi durumlarda yazılımsal sorunlar ortaya çıkabilmektedir.

Bir ddiğer çözüm yoluda command prompt (cmd) ekranına ulaşım sağlanabiliyorsa eğer chkdsk işlemidir. C:/Windows/System32/chkdsk /c /r komut kullanımı ile C partitionu üzerinde bulunan windows işletim sistemine (/c) onarım işlemi (/r) manuel olarak çalıştırılır.

Asus laptopda öncelikle problem tespiti yapılmalı ve bilgi kaybı yaşanmadan sorun çözülmelidir. Çözüm bulunamadığı taktirde Asus laptop format işlemi yapılmalıdır.Asus Laptop Disk Hataları Onarılıyor Uyarısı donanımsal sorun giderme yada işletim sistemi sorun giderme çözümleri ile servis destek hizmeti verilebilir.

Asus servis izmir laptop teknik servisi olarak işleyiş prensipleri ve uygulamaları;

 • Müşterimiz bizimle ön telefon görüşmesi yapar yada whatsapp üzerinden yazı yolu ile teknik servis personelimiz ile irtibata geçer.Bu bilgilendirme sonrasında, bazı durumlarda cihazın teknik servise gelmesine gerek olmadığı bilgisi ile telefon ile yönlendirme yaparak sorunu çözüme ulaştırabiliriz.
  Telefon görüşmesinde size sorulan sorulara ne kadar detaylı cevap alabilirsek o kadar net olarak bilgilendirme imkanımız olur.
 • Telefon görüşmesinde bazı durumlarda, arızası olan ilgili laptop modeli için yedek parça desteği olmaya bilir.Üretim tarihi çok eski cihazlar bu tip laptoplar olabilir.Teknik servis personelimiz görüşme esnasında sizden laptop model bilgisini isteyecektir.Bu bilgi ile servis desteği konusu netlik kazanacaktır.
 • Teknik servisimize teslim etmeniz gereken notebook, tarafınızda bize ulaştırılma esnasında, şikayetleriniz teslim alma aşamasında ön bilgilendirme ile teslim alınacaktır.
 • Sonrasında Asus notebook ücretsiz arıza tespit süreci tarafımızdan başlatılacaktır.
 • Arıza tespitinin sonuçlanmasının ardından, notebook sahibi müşterimiz ile telefon irtibatı kurulacaktır.
 • Telefon irtibatında; laptop arızası, onarım süresi, ücreti ve verilecek garanti süresi size net olarak belirtilecektir.
 • Onay vermeniz durumda onraım işlemleri başlatılacak, onarım onayı vermemeniz durumunda hiçbir ücret alınmadan tarafınıza geri iade edilmek üzere cihaz hazırlanacaktır.
 • Onay alınan laptoplar, arıza onarımları tamamlandıktan sonra test edilerek, tamir süresi tamamlanacaktır.
 • Tamamlanan işlemlerin ardından yine telefon irtibatı kurularak müşterimiz bilgilendirilecek ve teslim süresi başlayacaktır.
 • Tarafınızdan notebook teslim alınmaya gelindiğinde karşılıklı fiziki kontrolleri yapılarak, notebook teslim edilecektir.Bu teslimatın ardından garanti süreci başlayacaktır.

Yukarıda belirtilen durumlar dışında elektronik parçalardan oluşan sistemlerin onarım hizmetlerini sunduğumuz için farklı durumlar söz konusu olabilir.Fakat bu tip her durumda müşterimiz bilgilendirilecek ve onay alınmadan hiçbir işlem yapılmayacaktır.

İrtibat : 0 232 441 5258 – 0 507 540 7070
Asus Servis İzmir EDK Bilgisayar kuruluşudur.


Konuşmayı başlat
1
Merhaba. Nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button