Asus Laptop Bios Tuşu

Asus laptop bios tuşu
Asus laptop bios tuşu

Asus Laptop Bios Tuşu – Bios kelimesinin türkçe anlamı temel giriş çıkış sistemi olarak ingilizceden ( Basic Input Output System ) çevrilmektedir.Asus laptopların çalışması için gerekli temel yapı taşlarını devreye alır.Asus laptop anakartı üzerinde dahili olarak bulunan bios, cihaz üzerinde ki tüm giriş ve çıkışları kontrol eden laptop anakart bileşenidir.

Asus laptop açılışında klavye, mouse, ekran gibi donanımların devreye girme işlemleri bios tarafından yönetilir.
Farklı marka ve modellerde bios ekranlarına ulaşmak için farklı metotlar kullanılır.Asus bios tuşu windows 10 ve windows 11 işletim sistemlerinin her ikisinde de aynı yöntem ile devreye girer.

Asus bios tuşu hangisidir ?

Her ne kadar Asus laptop modellerine göre Asus bios ekran girişi değişiklik gösterse de en yaygın giriş tuşları F2, DEL VE F10 tuşlarıdır. Asus laptop açılması esnasında laptop klavyeniz üzerinden bu tuşlardan bir tanesine basılması ile Asus laptop bios ekranına giriş sağlanabilecektir.

Asus windows 10 bios tuşu hangisidir ?

Asus windows 10 bios ekran girişi modellerde değişiklik gösterse de en yaygın giriş tuşları F2, DEL VE F10 tuşlarıdır. Asus laptop açılması esnasında laptop klavyeniz üzerinden bu tuşlardan bir tanesine basılması ile Asus windows 10 laptop bios ekranına giriş sağlanabilecektir.

Asus windows 11 bios tuşu hangisidir ?

Asus windows 11 bios ekran girişi modellerde değişiklik gösterse de en yaygın giriş tuşları F2, DEL VE F10 tuşlarıdır. Asus laptop açılması esnasında laptop klavyeniz üzerinden bu tuşlardan bir tanesine basılması ile Asus windows 11 laptop bios ekranına giriş sağlanabilecektir.

İrtibat : 0 232 441 5258 – 0 507 540 7070
Asus Servis İzmir EDK Bilgisayar kuruluşudur.


Konuşmayı başlat
1
Merhaba. Nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button