Asus Format Tuşu

Asus Format Tuşu – Asus laptoplarda format atma işlemi için laptop sol yada sağ yan alanda toplu iğne yada ataç yardımıyla basılabilecek bir delik alan bulunmaktadır. Bu alandan içeriye ataç sokularak butona tıklandıktan sonra notebook açılacak ve karşınıza bios gitiş, diognostik yada kurtarma alanı olmak üzere seçim yapılabilecek menü gelecektir.

Bu menü tardımı ile bios ayarlarında Windows işletim sistemi setup hali ile hazırladığınız usb flash bellek tanıtımı yapılarak sistemin usb bellek öncelikli açılmasını sağlayabilirsiniz. Asus laptop açılış ekranının ardından usb bellek kurulum windows kurulum adımlarını izleyerek işletim sistemi kurulumunu yapabilirisiniz.

Önemli tavsiye; işletim sistemi kurulumu yaparken dikkatli olmalısınız. Asus laptop windows işletim sistemi kurulumu esnasında, hdd üzerinde bilgilerinizi sakladığınız bir partition var ise, işletim sistemi kurulumu yaparken, sistemin kurulacak alanının ayırdığınız alan olmadığına dikkate etmelisiniz. Ayrıca asus bios üzerinden boot seçeneklerini düzenlerken açılışta uefi sistemli flash bellek seçili ve ilk sırada olmalıdır ki asus format atma işlemi başlayabilsin.

Asus format tuşu kullanımında içerideki butona zarar vermemek için toplu iğne yada butona zarar verebilecek bir aksam kullanmamalısınız. En kesin çözüm ataç olacaktır. Ataç kullanımında da butona hafifçe temas ettirerek asus laptop sistemin açılmasını sağlayabilirsiniz.

Asus format atma tuşu kullanımında, butona zarar verildiği taktirde sistem açılmaz durumuna yada sürekli reset atar duruma gelebilir dikkatli olmalısnız.

Asus servis izmir hizmetlerimizden bazıları;

 

Asus notebook format işlemi
* Asus notebook orjinal windows işletim sisteminin kurulumu ve güncellenmesi
* Sürücülerin (notebook driver) kurulumlerı ve güncellemeleri
* Yardımcı programların yüklenmesi ve güncellemeleri

Asus Teknik Servis İzmirAsus notebook bakım işlemi
* Termal macun değişimleri
* Anakart solisyon ile temizlikleri
* Kısa devre kontrolleri ve temizlikleri
* Notebook menteşe bakımları
* Notebook soğutma sistemi temizlikleri
* Notebook iç kasa temizlikleri
* Notebook dış kasa temizlikleri
* Notebook klavye temizliği

notebook yazılımsal sorunların giderilmesi
İnternet bağlantı sorunlarının giderilmesi
notebook performans sorunları
şarj soket girişi onarımları
notebook ekran değişimleri
hard disk değişimleri ve onarımları
laptop ram ilavesi yada onarımı
batarya satışı
adaptör satışı
notebook klavye değişşim yada onarımları
notebook kasa onarımları
notebook bakım işlemleri
asus fan temizliği
notebook kasa onarımları
notebook fan temizliği
asus donma sorunları çözümleri
asus format atmak
termal macun değişimleri…

Asus Servis İşleyişi

Asus servis izmir teknik servisi olarak işleyiş prensipleri ve uygulamaları;

 • Müşterimiz bizimle ön telefon görüşmesi yapar yada whatsupp üzerinden yazı yolu ile teknik servis personelimiz ile irtibata geçer.Bu bilgilendirme sonrasında, bazı durumlarda cihazın teknik servise gelmesine gerek olmadığı bilgisi ile telefon ile yönlendirme yaparak sorunu çözüme ulaştırabiliriz.
  Telefon görüşmesinde size sorulan sorulara ne kadar detaylı cevap alabilirsek o kadar net olarak bilgilendirme imkanımız olur.
 • Telefon görüşmesinde bazı durumlarda, arızası olan ilgili notebook modeli için yedek parça desteği olmaya bilir.Üretim tarihi çok eski cihazlar bu tip notebooklar olabilir.Teknik servis personelimiz görüşme esnasında sizden notebook model bilgisini isteyecektir.Bu bilgi ile servis desteği konusu netlik kazanacaktır.
 • Teknik servisimize teslim etmeniz gereken notebook, tarafınızda bize ulaştırılma esnasında, şikayetleriniz teslim alma aşamasında ön bilgilendirme ile teslim alınacaktır.
 • Sonrasında Asus notebook ücretsiz arıza tespit süreci tarafımızdan başlatılacaktır.
 • Arıza tespitinin sonuçlanmasının ardından, notebook sahibi müşterimiz ile telefon irtibatı kurulacaktır.
 • Telefon irtibatında; notebook arızası, onarım süresi, ücreti ve verilecek garanti süresi size net olarak belirtilecektir.
 • Onay vermeniz durumda onraım işlemleri başlatılacak, onarım onayı vermemeniz durumunda hiçbir ücret alınmadan tarafınıza geri iade edilmek üzere cihaz hazırlanacaktır.
 • Onay alınan notebooklar, arıza onarımları tamamlandıktan sonra test edilerek, tamir süresi tamamlanacaktır.
 • Tamamlanan işlemlerin ardından yine telefon irtibatı kurularak müşterimiz bilgilendirilecek ve teslim süresi başlayacaktır.
 • Tarafınızdan notebook teslim alınmaya gelindiğinde karşılıklı fiziki kontrolleri yapılarak, notebook teslim edilecektir.Bu teslimatın ardından garanti süreci başlayacaktır.

Yukarıda belirtilen durumlar dışında elektronik parçalardan oluşan sistemlerin onarım hizmetlerini sunduğumuz için farklı durumlar ile karşılaşabilinmektedir.Fakat bu tip her durumda müşterimiz bilgilendirilecek ve onay alınmadan hiçbir işlem yapılmayacaktır.

İrtibat : 0 232 441 5258 – 0 507 540 7070
Asus Servis İzmir EDK Bilgisayar kuruluşudur.


Konuşmayı başlat
1
Merhaba. Nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button