Asus Laptop Format Tuşu

Asus laptop bios tuşu
Asus Laptop Format Tuşu

Asus Laptop Format Tuşu – Bios kelimesinin türkçe anlamı temel giriş çıkış sistemi olarak ingilizceden ( Basic Input Output System ) çevrilmektedir.Asus laptopların çalışması için gerekli temel yapı taşlarını devreye alır.Asus laptop anakartı üzerinde dahili olarak bulunan bios, cihaz üzerinde ki tüm giriş ve çıkışları kontrol eden laptop anakart bileşenidir.

Asus laptop açılışında klavye, mouse, ekran gibi donanımların devreye girme işlemleri bios tarafından yönetilir.
Farklı marka ve modellerde bios ekranlarına ulaşmak için farklı metotlar kullanılır.Asus bios tuşu windows 10 ve windows 11 işletim sistemlerinin her ikisinde de aynı yöntem ile devreye girer.

Asus bios tuşu hangisidir ?

Her ne kadar Asus laptop modellerine göre Asus bios ekran girişi değişiklik gösterse de en yaygın giriş tuşları F2, DEL VE F10 tuşlarıdır. Asus laptop açılması esnasında laptop klavyeniz üzerinden bu tuşlardan bir tanesine basılması ile Asus laptop bios ekranına giriş sağlanabilecektir.

Asus windows 10 bios tuşu hangisidir ?

Asus windows 10 bios ekran girişi modellerde değişiklik gösterse de en yaygın giriş tuşları F2, DEL VE F10 tuşlarıdır. Asus laptop açılması esnasında laptop klavyeniz üzerinden bu tuşlardan bir tanesine basılması ile Asus windows 10 laptop bios ekranına giriş sağlanabilecektir.

Asus windows 11 bios tuşu hangisidir ?

Asus windows 11 bios ekran girişi modellerde değişiklik gösterse de en yaygın giriş tuşları F2, DEL VE F10 tuşlarıdır. Asus laptop açılması esnasında laptop klavyeniz üzerinden bu tuşlardan bir tanesine basılması ile Asus windows 11 laptop bios ekranına giriş sağlanabilecektir.

izmir asus bilgisayar servisi
izmir asus bilgisayar servisi

İzmir Asus servis olarak işleyiş prensipleri ve uygulamaları;

 • Müşterimiz bizimle ön telefon görüşmesi yapar yada whatsapp üzerinden yazı yolu ile teknik servis personelimiz ile irtibata geçer.Bu bilgilendirme sonrasında, bazı durumlarda cihazın teknik servise gelmesine gerek olmadığı bilgisi ile telefon ile yönlendirme yaparak sorunu çözüme ulaştırabiliriz.
  Telefon görüşmesinde size sorulan sorulara ne kadar detaylı cevap alabilirsek o kadar net olarak bilgilendirme imkanımız olur.
 • Telefon görüşmesinde bazı durumlarda, arızası olan ilgili notebook modeli için yedek parça desteği olmayabilir.Üretim tarihi çok eski cihazlar bu tip notebooklar olabilir.Teknik servis personelimiz görüşme esnasında sizden notebook model bilgisini isteyecektir. Bu bilgi ile servis desteği konusu netlik kazanacaktır.
 • Teknik servisimize teslim etmeniz gereken notebook, tarafınızda bize ulaştırılma esnasında, şikayetleriniz teslim alma aşamasında ön bilgilendirme ile teslim alınacaktır.
 • Sonrasında Asus laptop ücretsiz arıza tespit süreci tarafımızdan başlatılacaktır.
 • Arıza tespitinin sonuçlanmasının ardından, notebook sahibi müşterimiz ile telefon irtibatı kurulacaktır.
 • Telefon irtibatında; notebook arızası, onarım süresi, ücreti ve verilecek garanti süresi size net olarak belirtilecektir.
 • Onay vermeniz durumda onarım işlemleri başlatılacak, onarım onayı vermemeniz durumunda hiçbir ücret alınmadan tarafınıza geri iade edilmek üzere cihaz hazırlanacaktır.
 • Onay alınan notebooklar, arıza onarımları tamamlandıktan sonra test edilerek, tamir süresi tamamlanacaktır.
 • Tamamlanan işlemlerin ardından yine telefon irtibatı kurularak müşterimiz bilgilendirilecek ve teslim süresi başlayacaktır.
 • Tarafınızdan notebook teslim alınmaya gelindiğinde karşılıklı fiziki kontrolleri yapılarak, notebook teslim edilecektir. Bu teslimatın ardından garanti süreci başlayacaktır.

Yukarıda belirtilen durumlar dışında elektronik parçalardan oluşan sistemlerin onarım hizmetlerini sunduğumuz için farklı durumlar söz konusu olabilir. Fakat bu tip her durumda müşterimiz bilgilendirilecek ve onay alınmadan hiçbir işlem yapılmayacaktır.

İrtibat : 0 232 441 5258 – 0 507 540 7070
Asus Servis İzmir EDK Bilgisayar kuruluşudur.


Konuşmayı başlat
1
Merhaba. Nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button