Asus Notebook Yavaşlama Sorunu

Asus Laptop yavaşladı sorunu çözümü
Asus Notebook Yavaşlama Sorunu

Asus Notebook Yavaşlama Sorunuu donanımsal yada yazılımsal arızalar nedeni oluşan bir durumdur.Laptop aşağıda ki bilgilendirmeler ışığında takip edilerek kullanıcı tarafından arıza tespiti yapılabilir.Yazılımsal arızaların çözümü kullanıcı tarafından yapılabilir.Fakat donanımsal konular için mutlak suret ile teknik servis desteği almanız bizim tavsiyemizdir.

Örnek donanımsal sorunlar;

* Asus notebook hard disk dönüş rpm hızında yaşanılan sorun nedeni ile asus notebook donma yada yavaşlama sorunu oluşabilir.Laptop har disk incelenmeli ve donanımsal yada hdd bad sector durumları cihaz vasıtası ile incelenmelidir.

* Asus notebook ram değerlerinde yaşanılan sorunlar.Asus notebook içerisinde bulunan ramlardan bir yada bir kaçının arızalanması nedeni ile laptop ram desteği kaybı yaşaması olabilir.Asus laptop ramleri cihaz vasıtası ile teste tabi tutulmalıdır.

* Asus laptopun donanımları arasında bulunan parça yada parçalarda yaşanılan donanımsal sorunlar.

* Asus laptop çalışma ısı değerlerinin olması gereken değerlerden daha yüksek olması.

* Laptop içerisinde kullanılan hard disk yada ssd nin yetersiz disk alanına sahip olması.

Asus Notebook Yavaşlama Sorunu – Örnek yazılım sorunları;

* Asus laptop donanımsal parçalarının driver (sürücü) sorunları

* Windows işletim sisteminde yaşanılan sorunlar.

* Windows işletim sisteminin arka planda yapmaya çalıştığı fakat başarılı olamadığı güncelleme işlemleri.

* Asus laptop virüs,trojan,truva atı vb. tehtitler.

* Laptop üzerine kurulu virüs programının tarama yapması ve bu taramayı sürekli tekrarlaması.Yada birden fazla virüs programı kuruluarak laptopun cach bellek sorunu yaşamasına neden olması.

yukarıda bahsedilen yazılımsal ve donanımsal konular kullanıcı tarafından incelenmeli yada yada işletim sistemi görec yönetici ekranı ara ara takip edilerek sorun tespit edilmeye çalışılmalıdır.Bu işlemler ile sonuca ulaşılamadığı taktirde teknik servis desteği alınmalıdır.

Asus İzmir Servisi İşleyişi

Asus servis izmir teknik servisi olarak işleyiş prensipleri ve uygulamaları;

 • Müşterimiz bizimle ön telefon görüşmesi yapar yada whatsapp üzerinden yazı yolu ile teknik servis personelimiz ile irtibata geçer.Bu bilgilendirme sonrasında, bazı durumlarda cihazın teknik servise gelmesine gerek olmadığı bilgisi ile telefon ile yönlendirme yaparak sorunu çözüme ulaştırabiliriz.
  Telefon görüşmesinde size sorulan sorulara ne kadar detaylı cevap alabilirsek o kadar net olarak bilgilendirme imkanımız olur.
 • Telefon görüşmesinde bazı durumlarda, arızası olan ilgili notebook modeli için yedek parça desteği olmayabilir.Üretim tarihi çok eski cihazlar bu tip notebooklar olabilir.Teknik servis personelimiz görüşme esnasında sizden notebook model bilgisini isteyecektir.Bu bilgi ile servis desteği konusu netlik kazanacaktır.
 • Teknik servisimize teslim etmeniz gereken notebook, tarafınızda bize ulaştırılma esnasında, şikayetleriniz teslim alma aşamasında ön bilgilendirme ile teslim alınacaktır.
 • Sonrasında Asus notebook ücretsiz arıza tespit süreci tarafımızdan başlatılacaktır.
 • Arıza tespitinin sonuçlanmasının ardından, notebook sahibi müşterimiz ile telefon irtibatı kurulacaktır.
 • Telefon irtibatında; notebook arızası, onarım süresi, ücreti ve verilecek garanti süresi size net olarak belirtilecektir.
 • Onay vermeniz durumda onraım işlemleri başlatılacak, onarım onayı vermemeniz durumunda hiçbir ücret alınmadan tarafınıza geri iade edilmek üzere cihaz hazırlanacaktır.
 • Onay alınan notebooklar, arıza onarımları tamamlandıktan sonra test edilerek, tamir süresi tamamlanacaktır.
 • Tamamlanan işlemlerin ardından yine telefon irtibatı kurularak müşterimiz bilgilendirilecek ve teslim süresi başlayacaktır.
 • Tarafınızdan notebook teslim alınmaya gelindiğinde karşılıklı fiziki kontrolleri yapılarak, notebook teslim edilecektir.Bu teslimatın ardından garanti süreci başlayacaktır.

Yukarıda belirtilen durumlar dışında elektronik parçalardan oluşan sistemlerin onarım hizmetlerini sunduğumuz için farklı durumlar söz konusu olabilir.Fakat bu tip her durumda müşterimiz bilgilendirilecek ve onay alınmadan hiçbir işlem yapılmayacaktır.

İrtibat : 0 232 441 5258 – 0 507 540 7070
Asus Servis İzmir EDK Bilgisayar kuruluşudur. Yapılan tüm işlemler ASUS özel servis garanti kapsamı altına alınır.


Konuşmayı başlat
1
Merhaba. Nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button